Buradasınız

Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) ile Mücadele Hakkında Mükelleflerimize Duyuru

Yeni Korona Virüs Hastalığı (Kovid-19) ile Mücadele Hakkında Mükelleflerimize Duyuru

DENİZLİ VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞINDAN MÜKELLEFLERİMİZE DUYURU

31 Mart 2020 Günü Sonuna Kadar Verilmesi Gereken 2019 Takvim Yılına Ait Yıllık Gelir Vergisi Beyannamelerinin Verilme Süreleri İle Bu Beyannameler Üzerine Tahakkuk Eden Vergilerin Ödeme Süreleri 30 Nisan 2020 Perşembe Günü Sonuna Kadar Uzatılmıştır!

 

BEYANNAMELERİNİZİ VERMEK İÇİN VERGİ DAİRESİNE GİTMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

Gayrimenkul Sermaye İradı (kira), Ücret, Menkul Sermaye İradı ile Diğer Kazanç ve İratlarınıza İlişkin Gelir Vergisi beyannamelerinizi, Başkanlığımız HAZIR BEYAN SİSTEMİ’nin web (hazirbeyan.gib.gov.tr) adresi veya mobil (HAZIR BEYAN) uygulaması üzerinden vergi dairenize kolaylıkla gönderebilir ve tahakkuk eden vergilerinizi aynı ortamda banka kartı veya kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bu kapsamda 10/04/2020 tarihine kadar elden beyanname kabulü yapılmayacaktır.

 

CEP TELEFONUNUZDAN / BİLGİSAYARINIZDAN VERGİ DAİRESİNE VERİLMESİ GEREKEN TÜM DİLEKÇELERİNİZİ VEREBİLİR VE BAŞVURULARINIZI YAPABİLİRSİNİZ

10/04/2020 tarihine kadar vergi dairesine verilmesi gereken tüm dilekçelerin İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ (ivd.gib.gov.tr) uygulaması üzerinden elektronik ortamda verilmesi ya da posta yoluyla gönderilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede;

 

· İşe Başlama / İşi Bırakma

· Adres Değişikliği

· Şube Açılış / Şube Kapanış

· Tecil Başvurusu

· Özelge Talebi

· Uzlaşma Başvurusu

· Borcu Yoktur Yazısı Talebi

· Mükellefiyet Durum Yazısı

· Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Kişilerin Potansiyel Vergi Kimlik Numarası Talepleri

 

vb. tüm dilekçeler elektronik ortamda İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da posta yoluyla gönderilecektir. Ayrıca herhangi bir konu hakkındaki başvuru veya taleplerinizi de GENEL DİLEKÇE ile vergi dairenize İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) uygulaması üzerinden elektronik ortamda verebilir ve sonuçlarını takip edebilirsiniz.

 

VERGİ ÖDEME İŞLEMLERİNİZ İNTERNETTE

Kurumlar Vergisi mükelleflerimiz vergi ödemelerini, vergi dairelerinin vezneleri yerine alternatif ödeme kanalları (İnteraktif Vergi Dairesi, anlaşmalı bankalar ve PTT) üzerinden yapabileceklerdir.

Aşağıdaki tabloda belirtilen vergi ödemelerinizi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın banka kartları ile İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da bu bankalarla birlikte Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankalarının online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden ya da ofisinizden yapabilirsiniz. Ayrıca, anlaşmalı tüm bankaların (https://www.gib.gov.tr/yardim-ve-kaynaklar/yararlibilgiler/anlasmali-bankalar-vergi-tahsil-yetkisi-verilen-bankalar) kredi kartları ile;

 

· Gayrimenkul Sermaye İradı (Kira), Ücret, Menkul Sermaye İradı ile Diğer Kazanç ve İratlarınıza İlişkin Gelir Vergisi

· Motorlu Taşıtlar Vergisi

· Trafik İdari Para Cezası

· Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Borçları

· Pasaport Harcı ve Değerli Kağıt Bedeli

· Tapu Harcı

· T.C. Kimlik Kartı Bedeli

· Ecrimisil Borçları

· Veraset ve İntikal Vergisi

· Yapılandırılmış / Taksitlendirilmiş Borçlar

·Yurtdışından Getirilen Telefonların Kull. İzin Harcı

 

ödemelerinizi İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi ve mobil (GİB Mobil) uygulaması üzerinden ya da anlaşmalı tüm bankaların online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden yada ofisinizden ödeyebilirsiniz. Bilgi almak istediğiniz vergisel konular hakkında Vergi İletişim Merkezimizi (VİMER -189) arayabilirsiniz.